SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Карпатський біосферний заповідник взяв участь у «Параді парків 2010»


2013-11-05 11:39:51 UTC

Відбулась унікальна подія – перший фестиваль природоохоронних територій України «Парад парків 2010» на Шацьких озерах Волині.

«Парад парків» – це виставкова експозиція, яка представила національні парки та заповідники країни.

На фестивалі зібрались майже десяток природних парків, які показали свою унікальну флору і фауну, що охороняється законами України.

В основному були парки західного регіону: Галицький національній природний парк, «Припять-Стохід», «Горгани», «Гуцульщина», «Вижницький», Карпатський біосферний заповідник та інші.

На своїх стендах вони показали не тільки красиві світлини заповідника, але й ознайомили всіх бажаючих зі зразками цілющих трав, які можна збирати на заповідних територіях, пригощали настійками, розказали про свої екологічні маршрути.

В більшості заповідників відкрито природничі музеї, які знайомлять відвідувачів з біорізноманіттям України.

Співорганізатором фестивалю виступив Проект Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Глобальний Екологічний Фонд «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Українi».

Саме працівники проекту і запропонували провести в Україні перший фестиваль заповідників.

Такі заходи з'явились на початку ХХ століття в США. Тоді, враховуючи величезну територію Сполучених Штатів, було вирішено раз у рік збиратися представникам різних заповідників в одному місці і презентувати свою територію. Назва «Парад парків» з'явилася лише в 90-х роках минулого століття і стала єдиною назвою подібних фестивалів в різних країнах світу.

Наступного року «Парад парків» в Україні планують провести в степовій перлині України – в Асканії Новій. Сподіваємось, там зберуться заповідники південного регіону і розкажуть про красу українських степів.

Довідка Закарпаття.online

3а роки незалежності площа природно-заповідного фонду України зросла більш ніж удвічі. Сьогодні до його складу входять понад 7200 територій та об'єктів. Це, зокрема, 17 природних та 4 біосферних заповідника, 19 національних природних парків, 45 регіональних ландшафтних парків, 3078 пам'яток природи, 2729 заказників, 616 ботанічних, зоологічних садів, дендропарків та парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, 793 заповідних урочища.

Якщо порівнювати з Росією, у нас непогані показники щодо природно-заповідного фонду: на величезній території Росії всього 2,6% територій, які охороняються законом, а у нас – майже 5%. Хоча у більшості країн Європи середній відсоток заповідності становить 15%.

За останні 15 років «Червона книга України» потовщала в 3 рази.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться