SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

20 серпня у Франківську пройшов фестивальний день Ірану


2013-11-05 11:39:53 UTC

20 серпня в рамках проекту «PORTO FRANKO» всі фестивальні акції присвячені східній країні Іран. Про це на прес-конференції розповідали керівники та учасники проекту: художник, куратор арт-презентацій Анатолій Звіжинський, письменник Юрій Андрухович та куратор дня Ірану, композитор Мехлі Юсефіан. Доповідає Правда.if.ua.

Відбулася перезентація виставки фото та живопису іранських митців у фортечній гелереї «Бастіон», презентація ірано-української кухні та концерт симфонічної музики Ірану, на якій композитор Мехлі Юсефіан спробував поєднати іранські мелодії з європеським симфонічним оркестром.

Окремо зупинилися організатори на обговоренні вечірнього музично-літературного діалогу, що пройшло на Вічевому Майдані Івано-Франківська о 21.00. Мистецька акція відбувалася за участю письменника Юрія Андруховича та ансамблю перської музики «Джаам» із Тегерану. Під час музично-літературного діалогу відбулася імпровізація традиційної перської музики у виконанні ансамблю «Джаам» та авторська декламація поетичних творів Андруховича. «Сьогодні ввечері ми спробуємо створити певний діалог-розмову між двома культурами – між українською і тегеранською», – говорить Юрій Андрухович.

А в ресторані «Фран-ко» відбулася презентація ірано-української кухні від спеціально запрошеного шеф-кухаря. Показ кулінарних вмінь відбувся в рамках проекту «PORTO FRANKO». Щоправда, те, як готує професійний кухар, відвідувачі спостерігати не змогли. Презентація кухні була попередньо зафільмована та опісля представлена глядачам. По завершенні презентації усі присутні мали можливість поспілкуватися з кухарем та задати декілька запитань про мистецтво кулінарії.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться