SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Поетичний фестиваль в Чернівцях


2013-11-05 11:39:54 UTC

3-5 вересня у Чернівцях пройде перший міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ», повідомляє «УкрТуризм». Головною темою фестивалю стане сучасна німецькомовна та українська поезія. Учасниками виступлять відомі та цікаві поети з України, Австрії, Німеччини та Швейцарії.

Час проведення першого фестивалю обраний не випадково — цієї осені виповнюється 90 років з дня народження генія німецькомовної літератури Пауля Целана, що народився в Чернівцях і є його своєрідним символом.

«Я знаходжу щось подiбне до мови, — нематерiальне, але земне, террестричне, щось колоподiбне, що через обидва полюси повертається само до себе i при тому — як це не смiшно — навiть перетинає троп(iк)и: я знаходжу... меридіан», – сказав Пауль Целан.

Програма фестивалю складається з низки різноманітних за своїм характером мистецьких заходів, які охоплюватимуть усе місто — від відкритих майданчиків та тераси Мармурової зали університету, будинків Пауля Целана чи Рози Ауслендер до нічних клубів. Головною темою фестивалю є сучасна німецькомовна та українська поезія. Учасники — поети, перекладачі, літературознавці, критики, а також Dj's, Vj's, фотохудожники, музиканти з України, Австрії, Німеччини та Швейцарії. З українських авторів, зокрема, запрошені Юрій Андрухович, Наталка Білоцерківець, Сергій Жадан, Ігор Померанцев. Протягом трьох днів діятиме також молодіжна поетична сцена — тут презентуватимуть свою поезію та відеопоезію молоді українські автори Андрій Любка, Богдан-Олег Горобчук, Дмитро Лазуткін та ін.

В денний час на гостей чекають поетичні читання, літературні дискусії, презентації книг, культурологічні екскурсії та мистецькі експозиції. Іноді вони супроводжуватимуться кавою, іноді — вином, іноді — органною музикою. Кожної ночі проходитимуть вечори електронної музики за участю відомих європейських Dj’s з, а також презентація проекту «Електропоезії», що синтезує вірші учасників фестивалю з електронною музикою.

Неабиякою подією, що пройде в рамках «Меридіану», стане презентація відеоінсталяції «Темпль», яка діятиме щоночі. Дана мистецька акція – це тимчасовий екскурс в історію, шляхом відтворення, з допомогою світлової проекції, первинного вигляду колись зруйнованої синагоги Темпль, що була відкрита в Чернівцях у 1877 р., а в 1959 р. перетворена на кінотеатр «Чернівці». Коли центральний фасад кінотеатру перетворюватиметься на фасад старої синагоги Темпль, на площі звучатимуть записи канторських пісень у виконанні Йозефа Шмідта. Світлову проекцію втілюватиме берлінська vj-група Optique Port.

З детальною програмою фестивалю можна ознайомитися на www.meridiancz.com.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться