SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

На Міжгірщині продовжує розвиватися туризм


2013-11-05 11:39:57 UTC

В районі зареєстровано майже 80 суб'єктів підприємницької діяльності, основним видом роботи яких є туризм. Мережа діючих туристичних закладів нараховує 35 об'єктів.

На теперішній час у районі наявний 21 канатний витяг, з них 3 — крісельного типу. Працює 15 пунктів прокату гірськолижного спорядження. Взимку на канатних дорогах працює 10 ратраків. Наявна інфраструктура туристично-готельного комплексу дозволяє одночасно прийняти понад 1600 осіб відпочиваючих, зокрема, в туристичних базах — 800 осіб, ДП «Санаторій «Верховина» — 120, готелях і мотелях — 300, агрооселях — 400 осіб.

Окрім готельного бізнесу на території району продовжує активно розвиватися й сільський зелений туризм. Тепер послуги можуть надати понад 120 дворогосподарств, 44 з них зареєстровані як платники єдиного податку.

Незважаючи на світову фінансово-економічну кризу, туризм у районі продовжує розвиватися. Так, приміром, протягом 2009-2010 років введено в експлуатацію готельно-оздоровчий комплекс в смт. Міжгір'я (30 номерів, ресторан, басейн, spa-центр, конференц-зал), мотелі (с. Синевирська Поляна, в Міжгір'ї), готелі (смт. Міжгір'я, с. Пилипець).

По території Міжгірщини пролягає 14 внутрішніх туристичних маршрутів, з них 1 велосипедний та 1 зовнішній (закарпатський туристичний шлях).

Для забезпечення проходження атестації туристичних маршрутів при РДА утворено комісію з питань погодження, затвердження і прийому пішохідних туристичних маршрутів на території району. В поточному кварталі розглянуто пропозицію щодо затвердження туристичних маршрутів, які були промарковані волонтерами Чеської Республіки на території заповідника.

В травні поточного року в Києві видано карти туристичних маршрутів «Карпати. Міжгірський район» (масштаб — 1:50 000).

Що стосується подальшої розбудови туристичних об'єктів та супутньої інфраструктури, то надано дозвіл на збір матеріалів для будівництва готелю в Ізки-Матачів, будівництво туристично-оздоровчого комплексу в с. Річка, для будівництва канатного витягу в с. Пилипець та спорудження котеджів у с. Синевир. Продовжується також будівництво готельного комплексу у с. Пилипець.

Планується відновити зведення санаторного комплексу на 500 ліжко-місць у с. Сойми. Будівельна готовність комплексу становить 85 проц. Загальна площа приміщень становитиме понад 12 тисяч квадратних метрів. Тут працюватиме в середньому 700 чоловік обслуговуючого персоналу, що важливо надзвичайно для навколишніх гірських населених пунктів, де традиційною є проблема працевлаштування. Інфраструктура даного закладу буде включати: спальний корпус (10 поверхів на 500 місць), лікувальний корпус, ресторанно-розважальний корпус, адмінкорпус, господарська зона.

Однією з перспектив розвитку туризму в районі є побудова бази для олімпійської підготовки наших спортсменів у дисциплінах гігантського слалому та швидкісному спускові, оскільки в Україні ще й досі немає гірськолижного комплексу, який мав би повний набір обладнання у відповідності до вимог міжнародної спортивної класифікації, дав шанс підготовки для виступів на зимових олімпіадах, міжнародних змаганнях.

Після дослідження території Карпат на замовлення Мінмолодьспорту України в 1996 році були зроблені передпроектні пропозиції з будівництва гірськолижного комплексу в регіоні Українських Карпат. У результаті проведеного картографічного аналізу і натурних досліджень була виділена найбільш придатна зона полонинських Карпат — північно-східний напрям Боржавського гірського масиву, що складається із вершин г. Магура (1518 м) та г. Гимба (1491 м), г. Великий Верх (1598 м). За результатами багаторічних досліджень проектних організацій і їх висновків встановлено, що тільки на цих схилах є можливість будівництва трас швидкісного спуску і супергіганту, які відповідали б вимогам FIS. На даний час біля пропонованого місця розташування гірськолижної спортивної бази є 5 канатних витягів бугельного і 2 крісельного типу, туристичні бази з розміщенням 300 осіб.

В 2004-2005 роках було розроблено передпроектні пропозиції будівництва гірськолижного курорту, згідно з якими на схилах г. Магура і г. Гимба планувалось будівництво спортивної бази.

Будівельні роботи мали стартувати у квітні-травні 2010 року, але, на жаль, на даний час їх так і не розпочато.

Одночасно Мукачево.net зазначає: поряд на висоті 1300-1450 м. можна обладнати і траси для лижних гонок.

Також озвучено пропозицію щодо розвитку туризму на території району – освоєння гори Красна в с. Колочава. 

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться