SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У Мукачевому відбулося свято єврейської культури


2013-11-05 11:39:57 UTC

Мукачівська єврейська громада далеко не найбільша серед представників інших національних спільнот, які з давніх часів проживають у місті над Латорицею і яке стало для них навіть трохи більше, ніж мала батьківщина. Розповідає Закарпаття.online.

З діда-прадіда вони зберігали звичаї та традиції предків, плекали мову, культуру, духовність, збагачували їх новими надбаннями. Усе найцінніше та найдорожче передавалося нащадкам і становило ту неповторність, своєрідність, ідентичність, які притаманні кожному народові. Сьогодні важко повірити, що у 30-х роках євреї переважали за чисельністю представників інших національностей міста, становивши 43% від загальної чисельності мешканців Мукачева. Синагоги, івритська гімназія, сирітський дім, професійне училище ще на початку 20-го століття прикрашали місто, а активна участь у соціально-економічному та духовному житті утвердили їхнє провідне значення, перетворивши місто на найбільший культурний та духовний центр євреїв Срібної землі. Недільний вечір єврейської культури у міському Будинку культури засвідчив, що мукачівська єврейська громада хоче і надалі підтримувати кращі традиції свого народу та знайомити з ними своїх друзів, сусідів, тих, з ким поруч живеться та працюється.

Колективи художньої самодіяльності з Мукачева. Львова, Ужгорода створили чудову атмосферу великого свята, коли в «родині єдиній» один збагачує іншого і всі від цього стають тільки багатшими, кращими, добрішими. «Ми з вами дуже багаті! Ми багаті не грошима, а розмаїттям культур, традицій мукачівської багатонаціональної спільноти. Вона не сьогодні зародилася. Вона дісталася нам у спадок від наших предків, які століттями жили тут поруч у злагоді та терпимості один до одного. І сьогодні ми повинні цінувати це понад усе», – сказав, звертаючись до присутніх на святі міський голова Золтан Ленд'єл. Його найбільше радує, що місто продовжує розвивати та підтримувати свої багатонаціональні традиції, толерантність, духовність, культуру. І недільний вечір продемонстрував це сповна, не залишивши нікого байдужим.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться