SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Літератори Карпатського регіону з'їхалися до Закарпаття на літературний фестиваль «Карпатська ватра»


2013-11-05 11:39:59 UTC

З 6 по 8 жовтня на Закарпатті проходив другий міжнародний літературний фестиваль «Карпатська ватра», який зібрав майстрів художнього слова із усіх областей Карпатського регіону по цей і по той бік Карпат. Його учасниками стали письменники Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Дніпропетровської, Кіровоградської областей та їх колеги по перу із Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.

Головним завданням заходу, як віздначає Закарпаття.online, було ознайомити читачів та видавців з потенціалом української літератури даного регіону та популяризувати її як в нашій державі, так і за її межами.

Цього року літературне свято було присвячене 100-річччю від дня народження видатного закарпатського письменника і вченого Федора Потушняка. Нагадаємо, що обласною радою 2010 рік проголошено роком Потушняка. Саме ця подія окреслила географію проведення фестивалю. Крім Ужгороду майстри художнього слова провели виїзні засідання та зустрічі в м. Мукачево, в с. Осій Іршавського району, де народився Ф.Потушняк, та с. Довге, де на початку ХІХ ст. працював перший закарпатський академік, священик, філософ та поет Василь Довгович.

Родзинкою «Карпатської ватри» став літературний вечір «Закарпаття збирає друзів» в Закарпатському обласному театрі ляльок. Вітання в перемішку із поезією та витонченою прозою надали святу камерної урочистості.

Як зазначив голова Закарпатської організації НСПУ Петро Ходанич, «Карпатська ватра» - це єдиний традиційний літературний фестиваль Карпатського єврорегіону. Письменники мають змогу показати нові набутки, а читачі поспілкуватися з живими майстрами пера. Шкода, що не всі пов'язані з краєм письменники змогли приїхати на фестиваль, але сподіваємося що наступного разу кількість учасників буде більшою.

Отож, друга «Карпатська ватра» відгоріла, залишивши теплий спомин у серці закарпатців.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться