SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Як закарпатське Міжгір'я свій день святкувало


2013-11-05 11:40:00 UTC

Минула неділя для жителів закарпатського Міжгір’я була особливою. З самого ранку центральна площа (вже її можна назвати так) збирала корінних жителів, гостей, туристів. Звучала музика, з наметів, розкладених вздовж центральної вулиці, притягав до себе приємний запах свіжоспечених шашликів, вабили око різні їства та напої. Юні художники райцентрівських загальноосвітніх шкіл намагалися на асфальті відтворити принади сучасного Міжгір'я та своє бачення його в майбутньому. Вздовж каштанової алеї господарювали колективи освітянських закладів, які, розвівши вогнища, демонстрували своє вміння на приготування смачних національних верховинських страв.

Гості краю зупинялися біля світлин на фотовиставці заступника селищного голови Василя Юрика, з яких видно, як селище будується, розважається, чим живе. Молодь та діти забавлялися на атракціонах. Міжгір'я святкувало 595 річницю з дня заснування селища.

Вже традиційно міжгірці з нагоди іменного свята селища одержують цінні подарунки та приємні сюрпризи, підготовлені для них органом місцевого самоврядування, очолюваного Василем Щуром. І на цей раз програма свята була надзвичайно насиченою і розписаною по годинах. У рамках урочистостей пройшло відкриття меморіальної дошки відомому на Верховині письменнику і журналісту Василю Кохану, встановленої на будинку №143 по вулиці Шевченка, де свого часу жив і творив Василь Іванович.

Вшанувати пам'ять знаної в нашому краї людини прийшли його друзі по перу з Міжгір'я та Ужгорода, керівні особи краю, сусіди, дружина Наталія Іванівна, яка ініціювала встановлення дошки в Міжгір'ї, та дочка Оксана, яких поіменно представляла член Національної спілки журналістів України, міжгірська поетеса Віра Фесенко. Коротко вона розповіла про Василя Кохана як письменника, людину, друга і колегу.

У більш веселій і піднесеній атмосфері продовжилося свято на хрещатику в райцентрі, де проходило урочисте відкриття фонтана та площі навколо нього, аналогів яким в області, напевно, немає. Як і будь-яка благородна справа, торжество розпочалося з Божої молитви за участі священиків двох конфесій — благочинного Міжгірського округу, настоятеля Петро-Павлівського православного храму прот. Євгенія Добри та декана Міжгірського району Мукачівської греко-католицької єпархії прот. Федора Славця.

Обширну концертну програму дарували всім учасникам свята аматори. Ну і, звичайно, неперевершений приплив емоцій, особливо молоді, додали концертний блок гуртів «Дистрибюція Аудіо і Кар» та «Маріхуана».

А в цей час вирували пристрасті навколо фонтана, який у нічному сяйві зоряного неба виблискував гамою яскравих неповторних кольорів, що плавно міняли свої відтінки. Неповторну нічну красу святкового Міжгір'я фотографували, біля фонтана позували як дорослі, так і малі. Ця затишна, освітлена яскравими кольорами площа, напевно, стане місцем зустрічі для закоханих. Нічні святкування селища продовжили свічковий хід, феєрверки та дискотека на асфальті.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться