SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Дерев’яні церкви Закарпаття необхідно внести до культурної спадщини Юнеско


2013-11-05 11:40:02 UTC

Дерев’яні храми Закарпаття – це одна із візитівок краю. Його культурна, духовні і архітектурна спадщина, яка з часом поступово з різних причин зникає. Розповідає Закарпаття.online.

Останнім часом з боку громадських організацій, окремих ентузіастів, лунає все більше заяв про необхідність зберегти дерев'яну архітектуру Закарпаття. Останніми з таких стали несміливі натяки місцевих етнтузіастів на необхідність внести дерев'яні церкви Закарпаття до культурної спадщини ЮНЕСКО. Сьогодні на Закарпатті є 106 дерев'яних храмів. Дослідники прослідковують спільні риси закарпатських храмів з культовими будівлями вікінгів та деяких скандинавських й слов'янських народів. На території Норвегії, наприклад, є відреставровані 24 псевдоготичних храми. 44 подібних храми знаходяться у Словаччині. 8 – у сусідній Чехії. Однак, всі 8 вивезені з Підкарпатської Русі.

Краєзнавець Федір Шандор розповідає, що переважну кількість храмів Закарпаття, це 90 відсотків, було збудовано в кінці 18 століття. Знаменитими є храми в селах Стеблівка, Крайниково, Данилово та храми Міжгірського району виконані в марамороському псевдоготичному стилі. Найбільше дерев'яних храмів зосереджено в Міжгірському районі. Майже в кожному селі тут є діючий дерев'яний храм. Дерев'яні храми цікаві не лише своєю архітектурою, а й внутрішнім убранством. В кожному храмі ікони малювалися прямо на стінах. Унікальні вівтарі знаходяться в селі Гукливому, Колодному, Стеблівці, Данилові. Найменший дерев'яний храм, побудований із розібраної церкви 14 століття, стоїть у селі Уклин Свалявського району.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться