SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У Долині нарцисів розцвіли перші нарциси


2013-11-05 11:39:43 UTC

Це чудо природи знаходиться у с. Кіреші, Хустського району, Закарпатської області в урочище «Долина нарцисів». Даний ареал є унікальним місцезнаходженням природного поширення нарциса вузьколистого на рівнині Закарпаття, відмічає Турінфоцентр Закарпаття.

Жителі села говорять, що сам нарцис вузьколистий, – квітка з легенди. А може, і не квітка, а юнак Нарцис, який прийшов із Стародавньої Еллади? Пригадуєте, як йому, сину річкового бога Кефіса та німфи Ліріопи, було напророчене довге життя, але за умови, що він ніколи не побачить свого обличчя. Виріс Нарцис надзвичайно вродливим. Його кохання домагалося багато жінок, але він був байдужим до них. Відкинув і почуття німфи Ехо, яка з любові до нього так висохла, що від неї залишився тільки голос. Зневажені Нарцисом жінки стали вимагати від богині правосуддя Немезіди кари красеню. І ось одного разу, повертаючись з полювання, Нарцис побачив своє відображення у воді і закохався в нього. Так і помер від любові до самого себе. А на тому місці виросла чарівна квітка. Проте краса її все-таки була холодною. І назвали цю квітку нарцисом...

Щороку, близько сотні тисяч гостей відвідують «Долину нарцисів», повідомляє Мукачево.net.

Довідково:

Долина нарцисів посіла 2 місце у конкурсі «7 природних чудес Закарпаття».На території Хустщини маємо Хустський масив Карпатського заповідника «Долина нарцисів».

Саме тут ростуть унікальні дикі гірські нарциси, які не збереглися ніде більше у Європі. Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини.

Навесні ця місцевість отримує надзвичайно ошатний вид. У березні долину прикрашають ніжні проліски, у квітні на зміну їм приходить білоцвіт. Потім наступає травень. І тоді долина нарцисів перетворюється. Як у чарівній казці, вона покривається суцільним килимом білосніжних нарцисів. Їх не висаджувала рука людини. Їх посіяла сама природа. Це дикі родичі садових нарцисів – нарциси вузьколисті.

Дикі нарциси на вид дуже схожі на садові. І запах у них такий же приємний. Тільки дикі нарциси вище, а квітка крупніше, ніж у садових, і досягає в діаметрі іноді 10 сантиметрів.

Проте, Долина нарцисів завдячує своєю славою не лише нарцисам. Тут зустрічаються також інші види рослин, які занесені до Червоної книги України. Це, наприклад, астранція велика (Astrantia major), пізньоцвіт осінній (Colchikum autumnale), шафран осінній (Crocus banaticus), кандик собачий зуб (Erethronium dens-canis), підсніжник (Galanthus nivalis), білоцвіт весняний (Leucojum vernum) та цілий ряд орхідей. Тут живуть такі рідкісні види тварин, як тритон звичайний (Triturus vulgaris) та озерна жаба (Rana ridibunda).

Особливо багато видів метеликів: такі красені як адмірал (Vanessa atalanta), денне павине око (Inachis io), жалібниця (Nymphalis antiopa), будяківка (Cythia cardui), бражник винний малий (Deilephila porcellus) – не диво для цього регіону. Зустрічаються також і махаон (Papilio machaon), подалірій (Iphiclides podalirius), бражник Прозерпіна (Proserpinus proserpina), сатурнія мала (Saturnia pavonia), які занесені у Червону книгу України. З огляду на таке різноманіття метеликів Долина нарцисів могла називатися також і долиною метеликів.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться