SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Івано-Франківськ: фестиваль «Свято ковалів», День міста і 220-кілограмовий торт


2013-11-05 11:39:43 UTC

7 травня, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус перед будівлею міської ратуші на площі Ринок урочисто відкрив святкування Дня міста.

Звертаючись до присутніх представників громади міста, іноземних делегацій та гостей свята, міський голова привітав усіх з 348-мою річницею заснування міста Івано-Франківська.

«Місто Івано-Франківськ історично було закладено між двома річками, що мають однакову назву – Бистриця, а значить, за народним повір’ям, від початку свого розвитку мало щасливу долю. За свою тривалу історію місто пережило багато різних подій, і сумних, і радісних. А сьогодні воно живе і розвивається в незалежній Україні, незважаючи на політичні баталії та економічну кризу. Тому хочу із вдячністю згадати усі попередні покоління івано-франківців, які створювали та розбудовували це чудове місто для нас. Сьогодні ми пишемо історію Івано-Франківська і дуже б хотілося, щоб наступні покоління мешканців міста так само з теплотою і вдячністю згадали тих, хто творив це місто», – сказав Віктор Анушкевичус.

Інтернет видання «Сіті» доповідає, що після благословення представників духовенства міський голова урочисто розрізав святковий торт, яким вже традиційно кілька років поспіль пригощають мешканців міста під час святкування біля міської ратуші.

Цьогорічний торт став найбільшим за всю історію частувань і мав вагу біля 220 кілограмів. Сюжетом солодкого шедевру стала історія Івано-Франківська від заснування до сьогодення.

Під час святкування Дня Івано-Франківська восьмий міжнародний фестиваль «Свято ковалів» додав свого колориту. До речі, Івано-Франківськ — єдиний з українських міст разом із 15 європейськими — включено до «Кола європейських ковальських міст», зазначає Правда.if.ua. На майдані Шептицького свою практичну професійність показували ковалі з 23-х країн світу: Австрії, Болгарії, Бельгії, Ірландії, Литви, Італії, Латвії, Франції, Німеччини, Норвегії, Ліхтенштейна, Швеції і Швейцарії, Фінляндії, Ізраїлю, Чехії, США, з острова Куракао, з Австралії, інших країн.

«Свято ковалів» розпочалось з урочистого відкриття, на якому зброярі та стрільці Львівського куркового товариства під орудою Василя Качмара привітали ковалів святковою сальвою. Розповідає Інтернет видання «Сіті».

Василь Кочмар зізнався, що він «ладен молитися, аби таке дійство у Франківську ніхто не міг припинити». Художник зізнався, що мріє започаткувати у Львові карнавал всіх ремісників.

«Зброя, пістолі та шаблі, які ми носимо на собі, – це не лише ковальство, але й інженерія та металургія», – зазначив Василь Кочмар.

Другий рік поспіль Фестиваль ковальського мистецтва відвідав засновник техніки ергономічного кування, гість з Ізраїлю Урі Хофі. Він народився в Івано-Франківську. Під час війни Урі Хофі втратив всю сім’ю і був вивезений з України. Довгий час Урі не міг подолати страх, аби відвідати Україну. Лише торік наважився приїхати на свято ковалів до Івано-Франківська. Нині Урі Хофі планує створити кований меморіальний проект «Ланцюг пам’яті».

Фестиваль завершився міжнародною виставкою «Орнаментальне ковальство», а композиція «В рамках ковальських традицій», встановлена в сквері позаду Медичного університету, залишиться дарунком для міста від кращих ковалів світу. Рамка є зібранням тих виробів, які були виковані минулого року. Як зазначив міський голова Віктор Анушкевичус, подібні композиції збільшують туристичну привабливість міста, а для Івано-Франківська це неабияк важливо, цитує Правда.if.ua.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться