SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

На Свалявщині відбувся фестиваль «Сила життя у джерелах Карпат»


2013-11-05 11:39:49 UTC

Цієї неділі Свалявщина прославляла найбільше багатство своєї землі – життєдайну мінеральну воду. Фестиваль «Сила життя у джерелах Карпат» вже вчетверте поспіль відбувався на мальовничому Уклинському перевалі. У фестивалі взяв участь і голова облдержадміністрації Олександр Ледида, його заступники Іван Бушко та Іван Качур, народні депутати України, голови райдержадміністрацій. Про це Закарпаття.online повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Для Свалявщини мінеральна вода — це своєрідна візитка картка. Питома вага розливу мінеральних вод становить більше 60 відсотків загального обсягу промислового виробництва району. В місцевих санаторіях і рекреаційних закладах, що діють на базі мінеральних вод в 2009 році оздоровлено понад 100 тисяч осіб. На сьогодні у виробничо-курортній сфері, в якій використовується мінеральна вода, мають постійну роботу тисячі свалявців.

 – Свалявщина, де на сьогодні розвідано понад сто родовищ, стала краєм санаторіїв і оздоровниць, які знають далеко за межами України, – відзначив голова Свалявської райдержадміністрації Георгій Уліганинець. – Причому переважна більшість цих закладів за рівнем сервісу і надання лікувальних послуг впевнено наближається до європейських стандартів.

Весь спектр своєї продукції і лікувальних послуг мали змогу представити на фестивалі заводи мінеральних вод та оздоровниці, що сьогодні працюють на Свалявщині. Фест відбувався у мальовничому урочищі Уклин. На облаштованій гірській місцині були розташувані своєрідні презентаційні намети майже всіх підприємств і санаторіїв. Гості мали можливість безпосередньо оцінити надзвичайні властивості живої води, скуштувати закарпатські страви. В рамках фестивалю було проведено конкурс на краще приготування баноша, бограча та фрічок. Додавали колориту святу і твори місцевих художників вироби народних умільців.

 – В нас кожен куточок краю має свої особливості. На Свалявщині прийняли доречне рішення відзначати день мінеральної води, тому що переважна більшість запасів мінеральної води знаходиться саме в цьому районі, – відзначив Олександр Ледида. – Ці мінеральні води відомі далеко за межами України. Бюджет Свалявського району на 40 відсотків наповнюється завдяки розливу мінеральних вод та від діяльності курортної галузі. Таке свято популяризує наш край, мінеральні води, відтак – впливає і на кількість туристів, що відвідують цей куточок України.

Кращим виробникам мінеральної води та працівникам санаторіїв Олександр Ледида вручив почесні грамоти облдержадміністрації. На фестивалі нагороджено і його переможців: кращий роботодавець – санаторій «Сонячне Закарпаття», кращий виробник мінеральних вод – «Свалявський завод мінеральних вод», кращий платник податків – «Аква Поляна», краща презентація територіальних громад – Свалявська міська рада тощо.

Опісля вдало пройшла концертна програма, виступали відомі артисти та гурти: «Фабрика зірок», «СКАЙ», «Доміно», Анатолій Матвійчук, Степан Гіга та інші. Завершився фестиваль святковим салютом.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться